Masaż

Masaż w Salonie Vanilla

Masaż Kobido

Kobido do japońska liftingująca technika masażu, obejmująca twarz , szyję i dekolt.

 W tym masażu działamy na głębsze struktury skóry i mięśni, nie tylko na jej powierzchni. Energiczne, szybkie ruchy reaktywują podstawowe warstwy skóry, co stymuluje zarówno przepływ limfy, jak i krwi. Efektem tego jest widoczny, nieinwazyjny lifting twarzy, który nawilża, rozjaśnia i dotlenia skórę.

Masaż składa się z kilku etapów – od mobilizacji po relaksację, przez stymulację, lifting czy drenaż.

Oprócz tego masaż odpręża, relaksuje, zmniejsza niekorzystny efekt zaciskania szczęki, zagryzania zębów, łagodzi bóle głowy i bóle migrenowe, niweluje sztywność twarzy i wzmożone napięcie mięśni obręczy barkowej, działa przeciw obrzękowo i przeciwzapalnie.

Efekty widoczne już po pierwszym zabiegu, ale najlepiej wykonać serię 4-6 zabiegów w ostępach 7-10 dniowych.

PhysioKobido

PhysioKobido to rewolucyjna technika masażu, która wywodzi się z japońskiej tradycji Kobido. Jest to holistyczne podejście do pielęgnacji skóry, które ma na celu nie tylko poprawę jej kondycji, ale również stymulację naturalnych procesów odnowy biologicznej. 

 

Terapia łączy w sobie elementy najbardziej efektywnych technik z zakresu: japońskich masaży, modelowania i rehabilitacji twarzy, terapii mięśniowo-powięziowej i refleksologii.

Zabieg rozpoczynamy od samych stóp , rozluźniając wszystkie napięcia zlokalizowane na nogach , plecach czy klatce piersiowej . Przechodzimy do twarzy, gdzie wykonywane są głębokie ruchy , lifting i drenaż limfatyczny .

Czym ta terapia różni się od klasycznego Kobido ?

Jest uszyta na miarę.nNie wykonuje tutaj schematycznych ruchów, tylko skupiam na problemie , który znajduje w ciele. PhysioKOBIDO obejmuje całe ciało , a nie tylko twarz, szyje i dekolt. Odczucia są o wiele bardziej intensywne , a efekty dłużej się utrzymują.

Odkryj tajemnicę naturalnej piękności i harmonii dzięki PhysioKobido – rewolucyjnej technice masażu. Pozwól sobie na chwilę relaksu i odprężenia, podczas której doświadczysz rewitalizacji i rewolucji w pielęgnacji skóry. Spraw sobie unikalne doświadczenie, które przyniesie Ci harmonię, blask i pełen blasku wygląd. PhysioKobido – twoja droga do naturalnego piękna.

Facemodeling

Facemodeling to w pełni naturalna i kompleksowa metoda modelowania i odmładzania twarzy łącząca techniki takie jak:

 • Mioplastyka – masaż tkanek głębokich
 • Terapia wewnątrz twarzy tzw. masaż transbukalny
 • Osteoplastyka – terapia poprawiająca mobilność układu kostno- mięśniowego
 • Kapilaroterapia – masaż szklanymi bańkami w celu usprawnienia drenażu limfatycznego
 • Kinesiotaping – wykorzystujący specjalne taśmy, w celu podtrzymania efektów zabiegowych, a także wzmocnienia mięśni i stawów, pobudzenia układu limfatycznego oraz uelastycznienia skóry

Dzięki zabiegowi możemy:

 • zmniejszyć lub pozbyć się zmarszczek mimicznych
 • skorygować kształt i symetrię twarzy
 • podnieść policzki
 • powiększyć wargi i poprawić ich koloryt
 • redukcja problemu bruksizmu/ zaciskania szczęki 
 • wydłużyć szyję i zniwelować jej zmarszczki poprzeczne
 • spłycić bruzdy nosowo – wargowe
 • pozbyć się obrzęków i „worków” pod oczami
 • unieść brwi
 • przywrócić elastyczność, gładkość i zdrowy koloryt skóry
 • zlikwidować ”wdowi garb”

Facemodeling to zabieg zarówno dla kobiet młodych jak i dojrzałych, który obejmuje masaż głowy, pleców, klatki piersiowej, szyi i twarzy.

Techniki wykorzystywane podczas zabiegu to: mioplastyka – masaż tkanek głębokich, akupresura, kinesiotaping estetyczny, masaż interplastyczny – wewnątrz twarzy tzw. transbukalny , osteoplastyka .

Ilość wykonywanych zabiegów to kwestia indywidualna. Zalecamy wykonanie minimum 4 zabiegów w odstępach co 10-14dni, a kolejne co 1-1,5 miesiąca.

Masaż relaksacyjny ciała

Masaż relaksacyjny to rodzaj terapii, która ma na celu pomóc ciału zrelaksować się redukując stres i napięcie mięśniowe. Jest on często stosowany, aby pomóc się odprężyć  i zmniejszyć poziom niepokoju. Ten rodzaj masażu jest zazwyczaj wykonywany z lekkim naciskiem, długimi pociągnięciami i kombinacją ruchów głaskania, ugniatania, rozcierania i oklepywania. Wykonywany jest przy użyciu aromatycznego oleju z dodatkiem olejków eterycznych .Cyklicznie wykonywany masaż relaksacyjny poprawia samopoczucie, a także zmniejsza objawy przewlekłego stresu. 

Masaż gorącymi kamieniami

Zabieg masażu z użyciem gorących kamieni to niezwykle relaksujące doświadczenie, które z pewnością przypadnie do gustu każdemu, kto pragnie odprężenia i głębokiego relaksu. Bazaltowe kamienie o unikalnych właściwościach przewodzenia temperatury, pochodzące z obszarów wulkanicznych, doskonale rozgrzewają i rozluźniają napięte mięśnie, pozwala to uwolnić zarówno umysł, jak i ciało od stresu. W trakcie zabiegu temperatura kamieni jest dostosowywana do indywidualnych preferencji i odczuć osoby poddawanej masażowi,. Masażysta stopniowo przyzwyczaja skórę do ciepła, wykorzystując techniki relaksacyjnego masażu, takie jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, a także umieszczanie kamieni na odpowiednich częściach ciała. Masaż gorącymi kamieniami stymuluje energię życiową organizmu, a także ma działanie lecznicze, eliminując wszelkie napięcia. Dodatkowo, kojący zapach olejków eterycznych oraz  relaksacyjna muzyka wpływają pozytywnie na ciało i umysł osoby poddającej się zabiegowi. Ten rodzaj masażu łączy w sobie korzyści termoterapii, drenażu limfatycznego, akupresury i aromaterapii, tworząc kompleksowe doświadczenie dla zmysłów i regeneracji całego ciała.